Felç Tedavisi

  • 0

Felç Tedavisi

Kategoriler : Tedaviler

Felç Nedir?
Felç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Felç, beyni etkileyen bir rahatsızlıktır. Çok tehlikeli olabilir ve acil tedavi edilmesi gerekir. Fakat birçok kişi zaman geçtikçe tam bir iyileşme gösterir.
Felç, beynin bir kısmına kan akışı kesildiğinde meydana gelir. Bu aşırı derecede tehlikelidir. Eğer beyin hücrelerine çok uzun süre kan akışı sağlanmazsa ölürler.
Felç geçirmek için iki ana neden vardır. En yaygın olanı bir kan pıhtısıdır. Bir kan pıhtısı beyindeki bir kan damarında sıkışırsa, kan akışını kesebilir. Bu durum beynin bir kısmına zarar veri ve artık kan akışı sağlanmaz.
Ayrıca, felcin meydana gelmesine bir kanama da neden olabilir. beynin içindeki ya da yakındaki bir kan damarı yırtılırsa, bu kanama hasara yol açabilir ve bir felce neden olabilir.

Felç, vücudun bir tarafında güçsüzlük ya da uyuşma hissine neden olabilir. Felç geçirenler vücutlarının bir tarafını hiç hareket ettiremeyebilirler. Baş dönmesi hissi olabilir ya da yürümede güçlük çekebilirler. Yüzlerinin bir tarafı sarkabilir.
Felç geçiren kişiler konuşmada güçlük çekebilirler ya da onları söylenenleri anlayamayabilirler gözlerini birinde ya da her ikinde görme sorunları yaşayabilirler. Ayrıca, şiddetli baş ağrısına da neden olabilir. Bazı kişiler yutkunma sorunu olur.

Felç kök hücre, PRP-CGF, lokal ozon, elektroakupunktur gibi hücre yöntemler ile tedavi edilmektedir.


Yorum yaz